INSPIRACJE

1.Iwona Majewska-Opiełka, Czas Kobiet


To prawda, jakże często nie wiemy, kim jesteśmy i jakie są nasze wartości, ponieważ jako grzeczne dziewczynki przyswajałyśmy wartości naszych rodziców, nauczycieli, wychowawców a później dostosowywałyśmy nasze życie do wymogów najbliższych i społeczeństwa. Takie jesteśmy jako kobiety; stworzone na usługi, zawsze z kimś, zawsze dla kogoś, zawsze myślące o innych. Dlatego bardzo często robiąc tysiące rzeczy dla innych, ponieważ tak być powinno, zapominamy o tym, czego naprawdę chcemy i co jest dla nas najważniejsze. Na szczęście rozwój człowieka dokonuje się przez całe życie… teraz możesz świadomie zająć się sobą i swoimi własnymi wartościami”.

2.Słowa Kardynała Prymasa Tysiąclecia, Stefana Wyszyńskiego
Człowiek dopiero wtedy jest w pełni szczęśliwy, gdy może służyć, a nie wtedy, gdy musi władać

3. ” O naśladowaniu Chrystusa”, Tomasz a’Kempis


To książka niezwykła. Ja traktuję ją jak życiowy drogowskaz i źródło mądrości. Tej książki nie sposób czytać systematycznie, strona po stronie. Ja czytam ją wyrywkowo, wybierając na chybił trafił, a jednak jakikolwiek rozdział wybiorę, zawsze znajdę dla siebie życiową wskazówkę. O naśladowaniu Chrystusa jest książką bardzo starą, a jednak ciągle aktualną.

To dobrze, że niekiedy napotykamy trudności i przeszkody, bo one zmuszają człowieka, aby zajrzał w swoje serce i przypomniał sobie, że jest tu tylko przechodniem i nie ma prawa budować nadziei na żadnej rzeczy tego świata.


© Copyright Klub Sukienka 2008