Archiwum: Styczeń, 2011

Mężczyzna w świecie kobiet

wtorek, Styczeń 11th, 2011

 

we-women-men.blog.onet.pl

Zmieniałyśmy ich, kształtowałyśmy, podporządkowywałyśmy, stosując różne metody. Tworzyłyśmy atmosferę naszej własnej wrażliwości, pakując naszych mężów w pudełka udekorowane kobiecą ręką.

Czy jest tam miejsce dla mężczyzn? Nam wydaje się, że jest, bo my wszystko robimy właśnie dla nich. Czy aby na pewno?

Po przemyśleniu stwierdziłam też, że gatunkowi męskiemu wcale nie jest łatwiej w życiu. Podobnie odczuwają, są podatni na stres i krytykę. Mają swoje problemy, które nie zawsze my, kobiety w pretensjach, chcemy dostrzegać. To wszystko natchnęło mnie do napisania pewnej historyjki. Historii nieprawdziwej, która jednak mogłaby przydarzyć się niejednemu mężczyźnie. Oj, ta opowieść chyba nie spodoba  się wojującym feministkom.

Z całą pewnością mogę już na samym początku stwierdzić, że nigdy nie chciałabym być mężczyzną. To stwierdzenie nie deprecjonuje mężczyzn jako takich oraz mężczyzn w moim wieki. Jak sięgnę pamięcią to taki porządek w moim myśleniu o sobie i świecie przyjęłam i uważam za naturalny.

Robi mi się niedobrze, gdy słyszę wyświechtany frazes, głoszący, że mężczyźni są z Marsa a kobiety z Wenus. Ten slogan, ukuty po to, aby lepiej sprzedać poradnik z dziedziny kontaktów damsko – męskich, okazał się niezwykle nośny medialnie. Powtarzany do znudzenia, sugeruje, jakoby mężczyźni i kobiety byli reprezentantami dwóch odrębnych światów, pomiędzy którymi zionie przepaść, iż funkcjonują w odmienny sposób i mówią różnymi językami, których zrozumienie przez drugą stronę jest karkołomną sztuką.

Kobiety i mężczyźni

sobota, Styczeń 1st, 2011

chip.pl

Przyjaciel, kolega, mąż kochanek

Współczesne role mężczyzn i kobiet

Czy myślałaś kiedyś, że lepiej być mężczyzną?


© Copyright Klub Sukienka 2008