Archiwum: Październik, 2009

My mamy zwierzęta, a one mają nas

wtorek, Październik 13th, 2009

„Po co więc ludzie zaprzyjaźnili się z dzikimi psami czy kotami, wprowadzili je do domu, pozwolili wejść im na kanapę, a nawet zgodzili się razem z nimi sypiać? Warto chyba zająć się tym zagadnieniem, szczególnie wówczas, gdy jest się szczęśliwym posiadaczem pupila. On sam przecież  nie powie, jaki jest jego pan i wzajemne relacje z nim”.

„Myślę, że Oskarek jest szczęśliwy. Ale i my jesteśmy szczęśliwsi dzięki niemu. Kochamy go, zaś on nas po prostu uwielbia. Jego przywiązanie, jego potrzeba bliskości, euforia, z jaką wita każdego z rodziny po jego powrocie do domu, wynagradzają z nawiązką kłopoty, jakie sprawia. Wiecznie zapiaszczone podłogi (wytarcie łap nie daje pełnej skuteczności), przymus spacerów w upał i zadymkę, poważne ograniczenia w wyjazdach – nie wydają się zbyt wysoką ceną opieki nad  tą radosną istotką, tulącą się do nas z bezgranicznym zaufaniem”.

„Lubię go obserwować, gdy śpi. Zwinięty w kłębuszek spokojnie, miarowo oddycha, a na jego pyszczku maluje się błogi spokój i zadowolenie.

Już nie pamiętam jak wyglądało moje życie bez psa. Życie z psem jest pełniejsze, radośniejsze, pełne niespodzianek, śmiechu i zabawy.  Jak będzie wyglądało moje życie bez psa ?

Mam psa, a pies ma mnie…”

  

 

 

 

Zwierzęta są wśród nas

czwartek, Październik 1st, 2009

To będzie wspaniała ciepła opowieść!


© Copyright Klub Sukienka 2008