Archiwum: Wrzesień, 2009

Pociąg do…

wtorek, Wrzesień 8th, 2009

www.pociag.do.patrz.pl

 

 

 

„Ktoś kiedyś powiedział, że nasze życie jest jak podróż pociągiem. Życzmy więc sobie szczęśliwej podróży. Postarajmy się, by była ciekawa. Bądźmy mili i wyrozumiali dla naszych współpasażerów. A kiedy będziemy musieli wysiąść, pozostawmy po sobie dobre wspomnienie.”

„Pociąg… Dawniej mówiono „kolej”, a jeszcze wcześniej „droga żelazna”…Zmienność nazewnictwa świadczy o długiej już historii tego środka transportu. Wciąż jest on niezastąpiony, acz czasy świetności zdaje się mieć za sobą. To przecież symbol XIX wieku, wieku pary i elektryczności. W owym stuleciu był synonimem postępu i nowoczesności. Zrewolucjonizował  życie ówczesnych ludzi w stopniu porównywalnym do dzisiejszego wpływu Internetu”.

„2001 rok. Indie. W drodze na dworzec kolejowy pod opieką przewodników spotykamy ciekawych ludzi. Piękny „SADHU” o cienkich nóżkach z kijkiem i puszką do picia i jedzenia żegna nas życząc na dobrej podróży. Pociągi w Indiach jeżdżą oblepione ludźmi, częste są śmiertelne wypadki. Jako obcokrajowcy mamy oddzielny przedział. Rusza pociąg, ten słynny Express Shatabdi. Każdy ma termos z gorącą wodą, kawę, herbatę, ciasteczka i inne słodycze. Dużo śmiechu, gdyż turbulencje samolotowe to mały „pikuś”. Kawa rozlana – śmiech i już po jedzeniu. Fantastyczny przejazd!”

„Kiedy pociąg ruszył, zauważyłam, iż nad drzwiami wisi prędkościomierz, który z sekundy na sekundę pokazywał coraz większą prędkość. Przy 260 km/godz. (zrobiłam zdjęcie tego przyrządu) pociąg jednak nadal się rozpędzał i ostatecznie osiągnął 431 km/godz.! Jechałam jedynym takim pociągiem na świecie, który lewituje na poduszce magnetycznej. W środku nie odczuwało się żadnych nawet najmniejszych stukotów. Czas podróży wyniósł 8 niezapomnianych minut. Ale czy wówczas można w ogóle o czymkolwiek rozmyślać? Raczej nie”.

 

Pociąg

wtorek, Wrzesień 1st, 2009

www.parowozy.com.pl

Podróż pociągiem. Pociąg do kogoś lub do czegoś. Co było lub jest pociągające?


© Copyright Klub Sukienka 2008