Archiwum: Luty, 2009

Remont

wtorek, Luty 10th, 2009

republika.pl

„Nie myślcie sobie, że człowiek, zawłaszcza kobieta nie potrzebuje remontu? Weźmy sobie taką duszę. Przecież jak dusza sobie czasem poleci, to długo się czeka potem jej powrotu. Wypatrujesz dniami i nocami, a ona nie wraca. I znów przy oknie stoisz i wypatrujesz i wszystko widzisz, tylko tej swojej duszy nie. Tak długo na nią czekasz, że nawet jak wróci, to nie wiesz, czy ona już się w tobie wymościła. To wszystko przez to, że tak długo do ciebie wracała. Gdzie była? Nigdy nie mówi gdzie ona była? A tobie jest potrzebna, bo mnie bardzo. Ja bez niej nie umiem żyć. Ja myślę, że ona leci sobie, albo idzie sobie, albo jedzie sobie po to, żeby remont zrobić”.

„Przez wiele lat z dystansu spoglądałam na odnowę biologiczną i tzw. SPA, aż namówiły mnie koleżanki na wyjazd. (…) Nie wyobrażam sobie natomiast, nie chcę nawet wyobrazić sobie remont ciała, który miałby mieć znamiona ingerencji. A wszystko to powinno iść razem z remontem wewnętrznym”.

„Dzisiejszy temat jest szczególnie bliski  każdej z nas, bo któż nie robi i nie lubi remontów. One odświeżają nam duszę i otoczenie, zależnie od tego, czego ten remont dotyczy. W każdej z tych dziedzin jest to bardzo twórcze. To te remonty pchają nas w stronę rozwoju i nie pozwalają nam na stagnację. Każdy z tych „remontów” jest swoistym wyzwaniem i podejmujemy go po przebyciu jakiejś drogi, chcemy coś zmienić a jednocześnie ubogacone dotychczasowym doświadczeniem wnosimy w siebie i otoczenie nowe wartości i rzeczy….. A tak na marginesie- te  nasze spotkania „sukienkowe”  też  są przecież w  swoisty sposób  remontem naszych dusz i serc…”

Remont

niedziela, Luty 1st, 2009

mmszczecin.pl

Udział kobiety w remontowaniu domu, mieszkania. Remont duszy. Remont ciała


© Copyright Klub Sukienka 2008