Archiwum: Wrzesień, 2008

Czy sam seks może….

wtorek, Wrzesień 9th, 2008

                                                                             czytaj.elendili.pl

„Czy tego chcemy, czy nie, jesteśmy częścią natury, gdzie przetrwaniu gatunku podporządkowane są wszelkie życiowe działania, a seks jest główną siłą napędową w drodze do ewolucji. A jednak… A jednak, ku pocieszeniu, różnimy się od innych stworzeń, które żyją wyłącznie odruchami instynktów. Przede wszystkim mamy wolną wolę, co sprawia, że nasze działania nabierają innego znaczenia niż tylko podtrzymywanie gatunku. Zasady moralności, normy obyczajowe, poczucie własnej godności, odpowiedzialność za własne czyny i szacunek dla drugiej osoby – powinny kierować życiem człowieka cywilizowanego.”

„„Powołanie”, to mocne słowo, a „powołanie” do miłości, do małżeństwa, jeszcze mocniejsze słowo. Przecież miłość to uczucie skierowane do osoby – człowieka. Miłość domaga się daru dla siebie, wzajemnej łaskawości, dzielenie się dobrami, poświęcenia życia w służbie dla innych aż do śmierci. Z mojego punktu widzenia nie łączyłabym miłości z seksem.”

„Antykoncepcja, to współczesny sposób życia, myślenia i działania opierający się na ochronie, zapobieganiu, izolowaniu, nastawieniu na siebie. Postawa, z którą się nie zgadzam.”

Seks a prokreacja

poniedziałek, Wrzesień 8th, 2008

Czy rozdzielenie seksu od prokreacji ma pozytywny wpływ na budowanie rodziny? Antykoncepcja – jesteś za, czy przeciw? Czy pochwalasz współczesne zachowania kobiet, które obnażają swój erotyzm?


© Copyright Klub Sukienka 2008