Archiwum: Kwiecień, 2008

Zainteresowała mnie jej pasja do…

wtorek, Kwiecień 8th, 2008

                                                                           wikimedia.org

„Dusza każdego człowieka jest nieodgadniona, trudna do potwierdzenia, że rzeczywiście istnieje, ale bez niej byłby zwykłą maszyną, która wymaga tylko oleju do dobrej pracy. Kobieta, jako ta bardzo wrażliwa istota, ma niezwykle uwrażliwioną duszę, która gra różnymi instrumentami.”

„Mam wiele miłości, nie sposób o nich wszystkich opowiedzieć, ale przede wszystkim jestem miłośniczką książek. Kiedy przekraczam próg księgarni, czy biblioteki, kiedy biorę książkę do ręki wchodzę w inny wymiar. Subtelny, pełen intymności, zaczarowany świat. Czytam od zawsze i wszystko. No, może oprócz poradników i książek kucharskich. Literaturę lepszą i gorszą, ale choćby książka była najmarniejsza, nigdy nie zostawiam jej nieprzeczytanej. Moja miłość do książek zaczęła się od zapachu. Właśnie zapach książek najpierw mnie zniewolił, a dopiero potem słowo.”

„Przechodząc do razu do spraw wzniosłych, lecz ziemskich to dusza moja gra ciepłymi i dobrymi relacjami międzyludzkimi, miłością rodziny, pięknem szeroko rozumianym, od stołu do Sukienki, dobrą książką i wzruszającym filmem, piosenką i muzyką, malarstwem i podróżami, spacerem i pobytem nad wodą, lekkim wiatrem i zachodzącym słońcem.”

„Zupełnie szczególne miejsce w moich uczuciach zajmowała wówczas Warszawa. Na kilkunastoletniej dziewczynie wielkie wrażenie wywarł obraz „miasta niepokonanego”, niezliczone odniesienia do wojennej tragedii, fragmenty ruin wkomponowane w nowopowstałe budynki, wszechobecne tablice rozpoczynające się od słów „Miejsce uświęcone krwią…” pomordowanych w czasie okupacji Polaków, kwatery powstańcze na wojskowych Powązkach. Wrażenia te wzmacniane były lekturą książek o Szarych Szeregach, jak „Kamienie na szaniec”, czy „Zośka i Parasol”. Ich bohaterowie zachwycali wewnętrznym pięknem, ideowością i bohaterstwem, ale także fascynowali tragicznością swego losu.”

Co mi w duszy gra? Temat całkowicie dowolny

poniedziałek, Kwiecień 7th, 2008

Porozmawiajmy na temat literatury, filmu i o mediach. Zachęć na piśmie bliską ci osobę do sięgnięcia po dzieło, które najbardziej cenisz. Porozmawiajmy o innych dziedzinach  życia, które dla ciebie stanowią dużą wartość. Zainteresowania i pasje moje lub mojego otoczenia.


© Copyright Klub Sukienka 2008