Archiwum: Luty, 2008

Poznajemy siebie…

wtorek, Luty 12th, 2008

„Żeby zrozumieć innych, trzeba zacząć od siebie. Z pewnością niewielu ludzi zastanawia się nad podłożem własnych zachowań. Jeśli tak, to raczej częściej szukamy siebie w ojcu i matce niż w samym sobie. Wydaje się bardzo prostym odpowiedzieć na pytanie, jaka jestem, co potrafię, jakie mam zdolności, oraz jakie są moje słabe i mocne strony? A jednak wcale łatwym nie jest spojrzenie na siebie z boku, przypatrzenie się swoim zachowaniom w różnych sytuacjach i dokonanie samooceny.”

„Z dużą łatwością przychodzi nam charakteryzowanie innych ludzi, ocenianie ich postaw, zalet i wad, ale opisanie siebie samej, przynajmniej dla mnie, jest trudnym zadaniem. Chętnie powtórzę za słowami piosenki – naprawdę, jaka jestem nie wie nikt, zwłaszcza ja sama.”

„Jestem zodiakalnym „Koziorożcem” – jak wiadomo, to uparte zwierzę. Natomiast w chińskim horoskopie jestem ”Smokiem” – to też pewien symbol przedstawiający mój charakter. Przez życie szłam przebojem. Czy z górki, czy pod górkę, różnie bywało – radziłam sobie dobrze. Wydaje mi się, że nie występowałam przed szereg, ale byłam w czołówce. Każdy upadek, zarówno w pracy, jak i w życiu osobistym przeżywałam poważnie. Moja duma nie szła w parze z moim „Ego”. W miarę upływu czasu moje rogi łamały się.”

„Nie mam odwagi sama się oceniać i zastanawiać się nad tym, co mogłabym w sobie zmienić. Myślę, że otoczenie, w którym przebywam, ludzie, których poznałam i poznaję w swoim życiu, czynią ze mnie na przestrzeni mojego życia, różną osobę. Dzięki tym obserwacjom staję się inną kobietą – kobietą, która jest sumą tych różnych doświadczeń.”

Samopoznanie

poniedziałek, Luty 11th, 2008

Udział w szkoleniu na temat „Samopoznanie”, Opisz siebie uwzględniając swoje cechy charakteru. Co mogłabyś poprawić, a co twoim zdaniem jest nienaprawialne?


© Copyright Klub Sukienka 2008