Archiwum: Styczeń, 2008

Twarzą w twarz…

wtorek, Styczeń 8th, 2008

                                                                   twojewnetrze.com.pl

„Patrzymy na siebie mijając się obojętnie w sklepie, czasem przyglądamy się sobie z zainteresowaniem, albo w ogóle nie zwracamy na siebie uwagi. Co to znaczy? Dlaczego to robimy? Czy to jest silniejsze od nas i musimy spoglądać na innych? Co wtedy widzimy? Twarze znane i nieznane. Twarze miłe, ciepłe wręcz piękne. Twarze smutne lub wesołe. Twarze z wąsem, z okularami, bez makijażu lub z nadmiernym podkreśleniem urody. Twarze brudne, zapłakane, napuchnięte, czerwone od zimna. Tak wędrując po twarzach można by iść i iść, tylko, dokąd i w jakim celu? Czy podróż ta jest interesująca i pouczająca? Takich i innych pytań mogłabym zadać wiele.”

„Codziennie z lustra patrzy na mnie ludzka twarz, moja twarz. Już nie pamiętam, kiedy po raz pierwszy ujrzałam swoją twarz i czy zrobiła na mnie jakiekolwiek wrażenie. Jest częścią mnie od urodzenia, to przede wszystkim ona odróżnia mnie od innych. To dzięki niej jestem rozpoznawalna. Ta twarz to moja wizytówka.”

„Dla ludzi, dla których twarz jest ważna, kosmetyka przychodzi z pomocą. Można mniej lub bardziej powstrzymać ślady upływu czasu. Ale czy jest to takie istotne. Ważniejszym ponad wszystko jest zachowanie twarzy w sensie bycia zgodnym z własnymi zasadami i przyjętymi ogólnie normami. I o takie „zachowanie twarzy” w różnych sytuacjach trzeba walczyć, bo mamy tylko tę jedną twarz.”

„Kiedyś było podobno tak, że człowiek, który nie patrzył prosto w twarz, miał coś na sumieniu. Spotkałam takiego. Był złodziejem. Jego brak kontaktu wzrokowego był od razu szokujący. Potem okradł. To był uczciwy złodziej – nie patrzył. Inni parzyli, przymilali się, trzepali piórkami i krzywdzili na różne sposoby.”

„Stara twarz nie musi być szpetna. Stara twarz ma zazwyczaj więcej wyrazu niż buzia nastolatki, właśnie dzięki żłobiącym ją bruzdom. Jeśli z takiej pooranej przez życie twarzy wyzierają inteligentne oczy i pojawia się na niej promienny uśmiech, twarz taka może być piękna!”

Ludzka twarz

wtorek, Styczeń 1st, 2008

Twarz kobiety. Twarz mężczyzny. Twarz dziecka. Powiedzenie „zachować twarz”, jakie ma znaczenie w życiu? Napisz na wybrany temat minimum jedna stronę.


© Copyright Klub Sukienka 2008