Archiwum: Kwiecień, 2007

Gwiazdy na niebie i gwiazdy na ziemi…

wtorek, Kwiecień 10th, 2007

                                                                               m.onet,pl

„Gwiazda błyszczy w tłumie. Jest sławna, piękna i nieprzyzwoicie bogata. Uzależniona od poklasku widowni, gwiazda lubi być w centrum zainteresowania. Jej życie pełne przygód, jest przyjemne i lekkie. Takie są stereotypy. I ludzie to kupują. Sami uważając, że ich życie jest nieciekawe i nudne, chłoną jak gąbka prawdy i mity z życia sławnych i wielkich.

Media podsycają to zainteresowanie. Sztucznie rozdmuchują sprawy bez znaczenia, nadając im miano wielkich. Na siłę lansują pseudo-gwiazdki, które nic wielkiego nie osiągnęły, a znalazły się już, nie wiedząc czemu, na samym szczycie. Tabloidy prześcigają się w prezentowaniu historyjek z życia sław. Opierają się na plotkach i ploteczkach o większych lub mniejszych gwiazdeczkach. To jest bardzo niebezpieczne, puste i płytkie. Gdzie tu miejsce na prawdziwe i mądre życie? Na wzorce do naśladowania? Mnie to nie interesuje.”

„A gwiazdy astrologiczne, ciała niebieskie, gwiazda polarna itp. Ta sprawa osobiście mnie przerasta. Przez 11 lat spędziła wraz z całą rodzinką wakacje w Chojnie koło Sierakowa. To tam, co wieczór oglądaliśmy bezchmurne niebo, a na nim mnóstwo gwiazd. Każdy starał się wymieniać nazwy gwiazd. Były maleńkie, duże, zmieniające swój blask. Moje dzieci do tej pory wspominają te miłe chwile spędzone z rodzicami przy oglądaniu tych niebieskich ciał.”

„Moje gwiazdorstwo, to, aby być z siebie zadowoloną, dzięki swojej pracy i różnym poczynaniom w życiu codziennym. Aby moje towarzystwo było dla innych miłe i inspirujące. Konsekwencja w działaniu, jednocześnie wytyczanie nowych zadań i odrobina szaleństwa w tym wszystkim. Realizacja moich marzeń i zamierzeń, ale jednocześnie widzenie tej drugiej Osoby obok siebie. Gwiazdorstwo w rodzinie, to dążenie do bycia osobno i razem jednocześnie.”

Ach, gdyby tak gwiazdą być!

poniedziałek, Kwiecień 9th, 2007

Zinterpretujuj pojecie gwiazdy na gruncie społecznym i astrologicznym. Jakie są twoje ulubione gwiazdy i dlaczego? Jaki jest twój stosunek do sposobu pokazywania gwiazd w gazetach i telewizji? Spróbuj wyobrazić sobie siebie w roli gwiazdy. Na czym polega gwiazdorstwo życia codziennego i twoja rola, którą grasz w pracy, czy w domu? Pod jaką gwiazdą jesteś urodzona? Czy astrologia ma wpływ na twoje życie? Napisz o swoich osiągnięciach, które nazwałabyś gwiazdorskim wykonaniem.


© Copyright Klub Sukienka 2008