Archiwum: Grudzień, 2006

Kiedy byłam małą dziewczynką…

wtorek, Grudzień 5th, 2006

„Kiedy byłam małą dziewczynką…kiedy byłam mała dziewczynką, mieszkałam w krainie szczęśliwości. To była baśń, w której grałam rolę małej księżniczki.
Urodziłam się w pewną mroźną, styczniową noc 1961 roku. Moja babcia, która sama powiła trójkę prześlicznych dzieciątek, załamała ręce nad moją niewybredną urodą. A jednak to ja zajęłam szczególne miejsce w sercach moich dziadków i stałam się ich ukochaną wnuczką. Ogromną rolę w pierwszych latach mego życia odegrał mój ukochany dziadek. On był moim pierwszym nauczycielem, przewodnikiem, po prostu przyjacielem. To był wyjątkowy człowiek, erudyta, trochę szalony. Mój idol. Nie potrafił wbić w ścianę zwykłego gwoździa, za to Goethego czytał w oryginale. Dla mnie miał zawsze czas, cierpliwość i ciepłą dłoń. Odbywaliśmy długie spacery, na których dziadek rozmawiał ze mną o życiu i choć miałam tylko kilka latek, traktował mnie, jak równorzędnego partnera. Z anielską wręcz cierpliwością odpowiadała na zadawane przeze mnie pytania typu: a co to? a po co? a dlaczego?”

Powrót do dzieciństwa

poniedziałek, Grudzień 4th, 2006

Narodziny, świat moich marzeń, jaka byłam z wyglądu, czym się bawiłam, ile dla mnie znaczyły prezenty, w co wierzyłam, w co byłam ubrana… świat małej dziewczynki.


© Copyright Klub Sukienka 2008